Dovolenkovať sa dá aj v daždi a bez atrakcií #ObjavUdržateľnéSlovensko

Dovolenkovať sa dá aj v daždi a bez atrakcií #ObjavUdržateľnéSlovensko

Viete si predstaviť dovolenku bez atrakcii a ešte aj v zlom počasí? Čaká na vás pravé dobrodružstvo #ObjavUdržateľnéSlovensko

Prednedávnom sa člen nášho AiCES tímu vybral s rodinou dovolenkovať na Liptov. Prvotné predstavy boli asi úplne iné ako realita na mieste. S niektorými zatvorenými prevádzkami a atrakciami sa počítalo, no hlavná zmena nastala s meniacim sa počasím. Ako si užiť dovolenku bez atrakcii a ešte k tomu aj v daždivom počasí?

Liptov ponúka množstvo krásnych výhľadov, miest na navštívenie a v neposlednom rade aj množstvo atrakcií. No nie len tých “klasických”.

Užiť si dovolenku v daždi nie je vôbec problém, keď viete ako na to. Foto: Zuzana Fraňová

Ubytovanie na chate v prírode je výhodou

Malá obec Liptovské Kľačany sa nachádza v strednej časti Liptovskej kotliny pod Nízkymi Tatrami v doline Kľačianky. V tejto oblasti sa vám ľahko naskytne výborný výhľad na slovenské pohoria. Oddýchnuť sa dá aj bez atrakcií a v samote. Ubytovanie pri lese ponúka množstvo možností vychádzok po miestnych chodníkoch. Deti najlepšie zabaví príroda – či už skúmanie miestnej fauny a flóry, prechádzky v daždi či následné prehľadávanie vzniknutých “jazierok” na ceste, alebo púšťanie papierových lodičiek v miestnom potoku. Nenáročné túry zvládnu aj tie najmenšie deti.

Ako sa vraví, neexistuje zlé počasie, len zlé oblečenie. Foto: Zuzana Fraňová

Liptov vo svojej prírodnej kráse poskytne príjemný oddych. Ak máte čas, určite sa oplatí navštíviť aj Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva, ktoré zaujme deti aj dospelých ukážkami prírody, minerálov aj spôsobu života zo známej histórie sveta. Množstvo ukážok zo života zvierat, vyhynutých aj súčasných, dokáže zabaviť detské publikum na niekoľko hodín.

Prechádzky do prírody po daždi majú svoje čaro. Foto: Zuzana Fraňová

Doprajte nielen svojim deťom, ale aj sebe zaspomínať si na svoje detstvo a rôzne hry. Je pravdou, že v tejto technickej dobe sme už všetci zvyknutí na digitálnu zábavu či televíziu. Všetko zrazu musí byť online, no pobyt na chate v prírode a v “oklieštených” podmienkach nám môže pomôcť vnímať krajinu úplne inak.

Čerstvý vzduch, vôňa mokrej pôdy a aplikácia v podobe živej prírody vás presvedčí o tom, že dovolenkovať sa dá aj inak. Nie vždy totiž potrebujeme rôzne SUPER atrakcie k tomu, aby sme boli šťastní.

Spoznávanie prírody naživo. Neverili by ste, ako sa zabavíte nielen vy, ale aj vaše deti. Foto: Zuzana Fraňová

Kedy naposledy ste si opekali na ohníku či hľadali voňavé bylinky na čerstvý čaj? Práve v tejto dobe prichádza ten správny čas trochu spomaliť a začať si užívať rôzne kúty Slovenska tak ako ich ešte nepoznáme.  #ObjavUdržateľnéSlovensko

Zašlite nám aj vy tipy na zaujímavé miesta a podniky do projektu #ObjavUdržateľnéSlovensko

 

Zostaňte s nami v spojení aj na Facebooku Instagrame   

                                                                         Váš tím AiCES,                                                                                                      Rastislav Hudec, člen správnej rady AiCES

Najnovšie články: