Ani AiCES nezabúda na deň Zeme. Rok 2021 je pre nás prelomový

Ani AiCES nezabúda na deň Zeme. Rok 2021 je pre nás prelomový

Téma udržateľnosti v cestovnom ruchu je v súčasnosti dôležitejšia ako kedykoľvek predtým 

Oslava dňa Zeme venovaná našej planéte kalendárne vychádza na 22. apríla. V tomto  termíne každoročne vychádzajú rôzne výzvy a iniciatívy na ochranu našej planéty. Dá sa povedať, že sa jedná o ekologicky motivovaný sviatok. Zodpovednosť za našu Zem máme všetci a preto by sme sa tak mali aj správať.

#ObjavUdržateľnéSlovensko s AiCES. 22.4.2021 si pripomíname Deň Zeme

#ObjavUdržateľnéSlovensko

Naliehavosť, s akou sa na problémy životného prostredia a udržateľného rozvoja na Slovensku poukazuje, sú prevažne v nesúlade s praxou organizácií pôsobiacich v cestovnom ruchu. Kritika nezodpovedného správania zriedka smeruje do organizácii samotných či do každodennej práce a uvažovania jej pracovníkov. Do budúcnosti by sme mali smerovať práve k šetrnému cestovnému ruchu.

Začíname od seba

AiCES ako dôsledná a priateľská profesijná inštitúcia musí začať od seba, preto sme si vypracovali po novom aj postupy pre zavedenie environmentálnych opatrení do každodenných činností. Snažíme sa tak eliminovať, alebo úplne zastaviť škodlivé dopady na udržateľný rozvoj šetrného cestovného ruchu na Slovensku.

Ako iste viete, našou novou iniciatívou #ObjavUdržateľnéSlovensko sa snažíme vyzdvihnúť tému udržateľného cestovného ruchu a nasmerovať tak turistov na menej známe miesta a ekologické prevádzky.

Slovensko je nádherná krajina, ktorá nás živí. Správajme sa zodpovedne. Nezničme si ju. Práve iniciatíva #ObjavUdržateľnéSlovensko je pre nás záväzkom, ako sa posunúť do zelenej budúcnosti.

                                             Zostaňte s nami v spojení aj na Facebooku Instagrame   

                                                                         Váš tím AiCES,                                                                                        Ing. Rastislav Hudec, člen správnej rady AiCES

 

Najnovšie články: