Z diaľnice unesení do Popradu. Jeden deň na návštevu Vám stačiť nebude

Z diaľnice unesení do Popradu. Jeden deň na návštevu Vám stačiť nebude

Prvé články vydané v spolupráci s Národnou diaľničnou spoločnosťou, AiCES a jednotlivými členskými infocentrami sú na svete. V internom časopise NDS, konkrétne v novej rubrike EXIT sa v krátkosti predstavujú regióny a zaujímavé miesta z pohľadu turistického sprievodcu resp. z pohľadu turistického informačného centra.

Spomínané články z tejto rubriky nájdete postupne na našom webe, alebo priamo aj v BLOGU Národnej diaľničnej spoločnosti, či na facebookovom profile NDS a AiCES.

DIAĽNICE UNESENÍ DO POPRADU

Našou zastávkou bude mesto Poprad – akonáhle na D1 prejdeme diaľničným tunelom Bôrik, vieme, že cieľ je blízko. Do mesta zídeme diaľničným exitom Poprad, západ. Vodiči z východného Slovenska môžu využiť zjazd Poprad- východ.

Poprad je doslova bránou do Vysokých Tatier. Mestečko leží v spišskom regióne a okrem toho, do národných parkov to máte tak blízko akoby ste kameňom hodili, Poprad Vás naláka aj na historické a kultúrne lahôdky.

Ako turisti by ste nemali vynechať návštevu Podtatranského múzea či prestížnej Tatranskej galérie. Veľkým lákadlom sú aj prehliadky Námestia a gotického Kostola sv. Egídia. Novinkou pre tých odvážnejších je sprístupnená kostolná veža a ten, kto zvládne výstup a nebojí sa výšok, bude odmenený prekrásnym výhľadom na celé mesto a panorámu Tatier.

Unikátny gotický kostol sv. Egídia. Novinkou je aj výstup na 26 m vysokú vežu.

Za historickú perlu Popradu môžeme označiť mestskú časť Spišskú Sobotu s jej krásnym námestím dýchajúcim pokojnou atmosférou. Starobylá architektúra meštianskych domov na malom útulnom námestí Vás doslova prenesie v čase.

Pre milovníkov oddychu a relaxu padne vhod regenerácia v termálnom aquaparku, ktorý sa nachádza priamo v meste, vzdialený asi päť minút pešou chôdzou z centra mesta či Spišskej Soboty.

Bližšie informácie o jednotlivých pamiatkach, atrakciách a ďalších tipoch na výlety nájdete na www.VisitPoprad.sk

Námestie sv. Egídia

Pri Vašom pobyte v Poprade určite nevynechajte návštevu miestneho infocentra. Práve tam získate tie najlepšie tipy na výlety a overené rady od milých pracovníkov a sprievodcov. Mestskú informačnú kanceláriu Poprad nájdete priamo v centre mesta na Námestí sv. Egídia.

Národný park Vysoké Tatry, Štrbské Pleso

Viete, že v okolí Popradu sa nachádzajú až 4 národné parky?

Ako sme už spomínali, v blízkom okolí mesta Poprad sa nachádzajú celkovo štyri národné parky, a to Vysoké Tatry, Nízke Tatry, Slovenský raj a Pieniny. Každý z nich je špecifický, odlišný a má svoju vlastnú, neopakovateľnú atmosféru.

Tatranský národný park ponúka možnosť pravej, vysokohorskej turistiky spojenej s objavovaním vodopádov, návštevami vysokohorských chát a vychutnávaním si výhľadov na skalnaté štíty či vzdialené končiny v podhorí. Priamo z Popradu Vás do Tatier odvezú tradičné električky zo železničnej stanice Poprad-Tatry.

Národný park Nízke Tatry v okolí Popradu je zasa typický lesnými chodníčkami, rozľahlými lúkami, jaskyňami a nádhernými výhľadmi z vrcholov pahorkov. Za zmienku stojí určite aj nádherný výstup na Kráľovu hoľu.

Tatranský národný park

Národný park Slovenský raj je absolútnym klenotom prírody. V jeho severnej časti, ktorá je k Popradu najbližšie, môžete zažiť čarovnú atmosféru kaňonov s pretekajúcimi potôčikmi a vysokými vodopádmi, ktoré sú sprístupnené prostredníctvom mnohých rebríkov a stupačiek. Trasy v Slovenskom raji preto ponúkajú výnimočný, neopakovateľný a tak trochu aj adrenalínový zážitok. Nechýba ferrata a v zime šanca zlaňovať ľadopády.

V Pieninskom národnom parku môžete netradičným spôsobom prekročiť štátnu hranicu a odskočiť si do susedného Poľska. Traduje sa tu splavovanie rieky Dunajec na pltiach či rafte. Čakajú na Vás aj krásne možnosti na turistiku či cykloturistiku.

Z Popradu pritom ďaleko jazdiť netreba. Všetky tieto národné parky sú vzdialené od mesta do 50 km. Jeden deň Vám v Poprade rozhodne stačiť nebude 😉

Všetci ste srdečne vítaní v Poprade!

Mestská informačná kancelária Poprad, www.VisitPoprad.sk

Mestská informačná kancelária Poprad

Námestie sv. Egídia 43/86, 058 01 Poprad

Telefón: +421 52 16 186

Web: www.VisitPoprad.sk, e-mail: info@visitpoprad.sk

Súvisiace články:

 

Zostaňte s nami v spojení aj na Facebooku Instagrame                                                                                                                                                               Váš tím AiCES