Skvelá správa pre vodičov a turistov. Nové informačno-predajné miesto v Skalitom je už otvorené

Skvelá správa pre vodičov a turistov. Nové informačno-predajné miesto v Skalitom je už otvorené

Nová reprezentatívna vstupná brána na hraniciach s Poľskom už slúži motoristom. Stáva sa dôležitou súčasťou infocentier po Slovensku, ktoré zastrešuje AiCES

Slávnostné otvorenie informačno-predajného miesta Národnej diaľničnej spoločnosti v Skalitom

Vodiči smerujúci z Poľska po diaľnici na Slovensko majú v Skalitom k dispozícií od 13. februára nové informačno-predajné miesto (IPM). V poradí už štvrté IPM na Slovensku otvorila Národná diaľničná spoločnosť na úseku diaľnice D3 Svrčinovec – Skalité.

Areál v okolí IPM je navrhnutý tak, aby poskytol motoristom možnosť oddychu, parkovania a príjemnej regenerácie. Samozrejmosťou je WIFI pripojenie, sociálne zariadenia a zároveň sa tam môžu návštevníci aj občerstviť.

Interiér informačno-predajného miesta NDS v Skalitom

IPM sú navrhnuté v jednotnom korporátnom dizajne a už na prvý pohľad pútajú pozornosť návštevníka prichádzajúceho na územie Slovenska. NDS prostredníctvom svojich prevádzok na diaľničných hraničných priechodoch reflektuje na potreby turistov, prichádzajúcich na Slovensko či už pracovne, za turistikou alebo sú to iba cudzinci prechádzajúci našim územím, “uvádza vo svojom stanovisku Národná diaľničná spoločnosť.

Nové pracovisko v Skalitom zamestnáva sedem ľudí, zväčša ide o obyvateľov z blízkej obce.

Nové informačno-predajné miesto v Skalitom na hraniciach s Poľskom už využívajú prvý motoristi

Reprezentatívny vstup do krajiny 

Hlavnou úlohou informačno-predajných miest NDS je vhodne prezentovať našu krajinu a zaujať motoristov smerujúcich na Slovensko. V poradí už štvrté IPM sa stane súčasťou informačných centier, ktoré po celom Slovensku zastrešuje Asociácia informačných centier Slovenska.

Vodičom tak na novom pracovisku poskytnú základné informácie o zaujímavostiach, ktoré u nás nájdu, tipoch na výlety či turistiku, ale aj dôležité fakty o cestnej infraštruktúre. Výhodou je 24-hodinová prevádzka 7 dní v týždni.

Interiér informačno-predajného miesta NDS v Skalitom

V správe Národnej diaľničnej spoločnosti sú aj informačno-predajné miesta na hranici s Českou republikou v Brodskom, na hranici s Maďarskom v Čunove a na hranici s Rakúskom v Jarovciach.

Infopoint na diaľničnom odpočívadle

Prečítajte si aj ďalší článok súvisiaci s Národnou diaľničnou spoločnosťou- Predstavujeme Vám novú formu spolupráce NDS a AiCES.  

Mapa zaujímavostí. KLIKNI pre detail.