Infocesta Žilinský turistický kraj – Poľsko – Nowy Targ, Zakopané

Infocesta Žilinský turistický kraj – Poľsko – Nowy Targ, Zakopané

Krajská organizácia cestovného ruchu Žilinský turistický kraj zorganizovala zaujímavú infocestu do Poľska. Boli sme pri tom

Vďaka skvelej organizácií tímu z KOCR Žilinský turistický kraj, sme mohli spolu s vybranými subjektami a informačnými centrami zo Žilinského kraja spoznať prácu kolegov v cestovnom ruchu v Poľsku. Infocesta sa zameriavala na získanie viacerých informácií týkajúcich sa tvorby ponuky CR a marketingu miest, či vedenie informačných centier v Nowom Targu a Zakopanom. Zaujímal nás taktiež ich spôsob spolupráce, financovanie a organizačné členenie.

Čakal na nás bohatý program dvojdňovej infocesty. S kolegami sme si prešli zaujímavé miesta regiónu Podhalie v Malopoľskom vojvodstve. Navštívili sme Nový Targ, miestnu samosprávu, infocentrum, viaceré múzeá (Muzeum Podhalanskie im. Czeslawa Pajerskiego, Muzeum Drukarstwa), ale aj vzácnu prírodnú rezerváciu, lokalitu rašeliniska Les na Czerwonem.

Vstup do prírodnej rezervácie Bór na Czerwonem Foto: Rastislav Hudec

Druhý deň patril Zakopanému. Uchvátila nás expozícia Centra Edukacji Przyrodniczej Tatranskiego Parku Narodowego, ktorá bola v skutku exkluzívna.

Expozícia Centra Edukacji Przyrodniczej Tatranskiego Parku Narodowego Foto: Rastislav Hudec

Nemenej zaujímavými boli ďalšie zastávky v informačnom centre na železničnej stanici, ktoré hrá rolu multikultúrneho centra Stacja Kultura Zakopane-Centrum Informacji Turystycznej, Galeria, Mediateka i Klub.

Infocentrum v Zakopanom- Stacja Kultura Zakopane-Centrum Informacji Turystycznej Foto: Rastislav Hudec

Centrum kultury Rodzimej w willi Czerwony Dwor je krásne zameraná expozícia bohatá na miestnu tradíciu, folklór a budovanie hrdosti.

Bližšie informácie o samotnej ceste a nastaveniach cestovného ruchu u našich severných susedov si prediskutujeme na októbrovom online stretnutí členov AiCES.

Tímu z KOCR Žilinský turistický kraj veľmi pekne ďakujeme za pozvanie a veríme, že spoznávanie príkladov dobrej praxe nielen doma, ale aj v zahraničí nám všetkým pomôže v budovaní kvalitného a udržateľného cestovného ruchu.

                                                          Váš tím AiCES,                                                                                                      Rastislav Hudec, prezident AiCES