Z diaľnice unesení do Spišskej Novej Vsi. Vitajte v srdci Spiša

Z diaľnice unesení do Spišskej Novej Vsi. Vitajte v srdci Spiša

Objavujte regióny spolu s Národnou diaľničnou spoločnosťou a AiCES

Prvé články vydané v spolupráci s Národnou diaľničnou spoločnosťou, AiCES a jednotlivými členskými infocentrami sú na svete. V internom časopise NDS, konkrétne v novej rubrike EXIT sa v krátkosti predstavujú regióny a zaujímavé miesta z pohľadu turistického sprievodcu resp. z pohľadu turistického informačného centra.

Spomínané články z tejto rubriky nájdete postupne na našom webe, alebo priamo aj v BLOGU Národnej diaľničnej spoločnosti, či na facebookovom profile NDS a AiCES.

Rímskokatolícky kostol Nanebovzatia Panny Márie s najvyššou kostolnou vežou (87 m) na Slovensku. V pozadí vľavo Slovenský raj, vpravo Vysoké Tatry.

Z diaľnice unesení do Spišskej Novej Vsi

Našou ďalšou zastávkou je mesto Spišská Nová Ves – z diaľnice D1 schádzame v Spišskom Štvrtku a odtiaľ pokračujeme rovno smerom k perle stredného Spiša. Tentoraz si užijeme centrum, ale tí, ktorí chcú okúsiť aj prírodu Slovenského raja, môžu sa tešiť na 300 km značených trás, rebríky, stúpačky a reťaze. Pre turistov skutočný raj na zemi.

 

Priamo v srdci námestia sa vypína najvyššia kostolná veža na Slovensku (87 m) so spomienkou na zvon-olejársku tradíciu. Ak sa postavíte na jej balkón, naskytne sa Vám pohľad na celé mesto i na strmé štíty Tatier a zalesnené chrbty Slovenského raja. Historické domy, v ktorých kedysi žili remeselní majstri, priťahujú trhovníkov z cudziny i blízkych dedín. Dozaista je zaujímavosťou aj to, že práve tu sa vyrábal zvon pre uhorského kráľa aj pre krakovskú baziliku.

 

Rad za radom nás vítajú honosné stavby – evanjelický kostol, radnica, ale aj Provinčný dom, ktorý je dnes múzeom celého regiónu. Za kostolom Nanebovzatia Panny Márie s kalváriou Majstra Pavla sme našli netradičný Pamätník oslobodenia a historickú budovu Reduty.

Provinčný dom- múzeum, Spišská Nová Ves

Bližšie informácie o jednotlivých pamiatkach, atrakciách a ďalších tipoch na výlety nájdete na turistickej stránke mesta Spišská Nová Ves.

Pri Vašom pobyte v Spišskej Novej Vsi určite nevynechajte návštevu miestneho infocentra. Práve tam získate tie najlepšie tipy na výlety a overené rady od milých pracovníkov a sprievodcov. Turistické informačné centrum nájdete priamo v centre mesta na Letnej ulici.

Nezabudnite si prečítať aj náš rozsiahlejší článok o tomto krásnom meste – Predstavujeme Vám jedno z najkrajších miest Spiša, pomyselnú bránu do raja -Spišskú Novú Ves

Veľkolepá história na dosah

Po osviežujúcom “coffee break-u” nezabudnite navštíviť, len pár minút od námestia, zážitkovú galériu a potom hor sa na cestu smerom k Spišskému hradu. Starí Kelti, ktorí tu kedysi sídlili ani netušili, že sa z neho stane jeden z najväčších hradov v strednej Európe. Vybehnite na jeho vežu a vychutnajte si výhľad na malebné kopce Spiša až k mocným Tatrám.

Spišský hrad týčiaci sa nad Spišským Podhradím. Foto: Walkerssk -Pixabay

Všetci ste srdečne vítaní v Spišskej Novej Vsi!

 Turistické informačné centrum Spišská Nová Ves  

Letná 49
052 01 Spišská Nová Ves
Telefón:

+421 53 429 82 93, +421 53 442 82 92

tic@mestosnv.sk

https://navstevnik.spisskanovaves.eu/

www.facebook.com/tic.snv

GPS súradnice:
N  48° 56´ 39,3´´
E  20° 34´  3,8´´

                

Zostaňte s nami v spojení aj na Facebooku Instagrame   

                                                                                Váš tím AiCES,                                              Ing. Rastislav Hudec, člen správnej rady

 

Najnovšie články:

AiCES-školenia-tútorstvo-s-nami-sa-nestratite-metodicka-pomoc-infocentrum-tic