V Poprade predstavili nový turistický systém i logo

V Poprade predstavili nový turistický systém i logo

MIK Poprad prichádza s novým logom i turistickým systémom VisitPoprad.sk

Mestská informačná kancelária (MIK) v Poprade predstavila uprostred leta nové logo i turistický systém, vďaka čomu by sa mala zlepšiť propagácia cestovného ruchu v najväčšom meste pod Tatrami. Miestna samospráva verí, že vďaka tomu prilákajú pod Tatry viac návštevníkov.

Nové logo odzrkadľuje pestrosť voľnočasových možností

Riaditeľka MIK Lucia Pitoňáková prezradila, že základným grafickým motívom loga je GPS značka, ktorá mesto Poprad vykresľuje ako cieľovú destináciu. Hlavný symbol predstavuje centrum, zároveň je prepojený s ďalšími menšími rôzne usporiadanými značkami, ktoré symbolizujú jednotlivé mestské časti: VeľkáSpišská SobotaMatejovce pri PopradeStráže pod Tatrami Kvetnicu.

Tím pracovníkov Mestskej informačnej kancelárie Poprad. Foto: Mesto Poprad

Turistický systém VisitPoprad.sk Vám pomôže naplánovať dovolenku

MIK tiež prezentovala nový komplexný turistický systém mesta, ktorý pozostáva z novej webovej stránky www.VisitPoprad.sk a tiež aplikácie. Tento „plánovač“ pomôže návštevníkom zorientovať sa v ponuke voľnočasových aktivít, ubytovacích a gastro zariadení, či pripravovaných podujatí.

„Návštevník si môže vytvoriť vlastný profil na stránke plánovača a jednotlivé atraktivity, trasy, alebo podujatia si pridá medzi obľúbené, alebo zaradí do svojho kalendára. Takto si priamo vytvára svoj vlastný plán na výlet,“ ozrejmila Pitoňáková. Dodala, že pri vybraných zmluvných zariadeniach má dokonca možnosť zarezervovať si tiež ubytovanie, alebo iné služby.

S webom a plánovačom je prepojená aj aplikácia, jej používateľovi sa zobrazia jeho zvolené miesta, trasy a podujatia, ale tiež aktuálna predpoveď počasia a možnosť navigácie priamo k zvolenému bodu záujmu.

„Veríme, že tento turistický systém nielen bude nielen prezentovať ponuku cestovného ruchu v našom meste a priláka k nám návštevníkov, ale uľahčí samotné plánovanie celej dovolenky. Turista si v ňom môže nájsť ubytovacie zariadenie a hlavne si rozvrhne svoj čas strávený v našom meste a okolí tak, aby bol jeho pobyt pestrý a nezabudnuteľný. A aplikácia mu tento proces oveľa zjednoduší,“ uzatvára Pitoňáková.

 

Zostaňte s nami v spojení aj na Facebooku Instagrame   

                                                                                Váš tím AiCES,                                              Ing. Rastislav Hudec, člen správnej rady

 

Najnovšie články:

AiCES-školenia-tútorstvo-s-nami-sa-nestratite-metodicka-pomoc-infocentrum-tic