#3 Pomoc pri smerovaní infocentier? Preštudujte si našu príručku

#3 Pomoc pri smerovaní infocentier? Preštudujte si našu príručku

Lámete si hlavu nad určitými problémami vo Vašom infocentre? Potrebujete poradiť? Skúste nazrieť do Metodickej príručky pre TIC

V našom seriáli sme sa počas tejto výnimočnej situácie so šíriacim sa koronavírusom zamerali hlavne na online vzdelávanie. Snažíme sa Vám prinášať zaujímavé a ľahko dostupné témy, ktoré Vám pomôžu nielen v infocentrách, no často aj v osobnom živote. Väčšinu z nich, sme už preberali na našich školeniach, no opakovanie je matka múdrosti, tak prečo sa k tomu nevrátiť? Postupne prejdeme aj na úplne nové materiály a témy. Veríme, že sa Vám budú páčiť.

Tentokrát si však pripomenieme našu “ročnú” Metodickú príručku pre turistické informačné centrá (TIC) na Slovensku. 

Publikácia je nabitá užitočnými informáciami, no čo je ešte zaujímavejšie, nájdete tam aj skvelé príklady z praxe. Metodická príručka bola vypracovaná na základe objednávky Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky ako aktualizácia a zároveň rozšírenie pôvodnej príručky z roku 2010. Časy sa menia a s nimi samozrejme aj trendy a samotný obsah príručky.

 

Ukážka z Metodickej príručky pre TIC

Čitateľovi sa priblíži celkový obraz o fungovaní TIC a AiCES. Jednotlivé kroky na seba výborne nadväzujú a nájdete tam aj množstvo príloh a doplnkových informácií.

 

Ukážka z Metodickej príručky pre TIC

Je prirodzené,  že medzi jednotlivými turistickými informačnými centrami sú rozdiely, a to hlavne v rozsahu ich činnosti, počte zamestnancov a veľkosti územia (destinácie), z ktorého poskytujú informácie. Veríme však, že si v nej každý nájde dôležité a inšpiratívne podnety práve pre svoje informačné centrum.

Ukážka z Metodickej príručky pre TIC

Celú metodickú príručku pre turistické informačné centrá si môžete stiahnuť tu-  Metodická príručka, alebo v sekcií na stiahnutie.

Nezabúdajte ani na našu skupinu na Facebooku-Marketing pre TIC združené v AiCES

Prečítajte si aj naše staršie články zamerané na vzdelávanie sa:

 

Zostaňte s nami v spojení aj na Facebooku Instagrame                                                                                                                                                               Váš tím AiCES