Podporte svoje lokálne infocentrum. Teraz to potrebuje najviac

Podporte svoje lokálne infocentrum. Teraz to potrebuje najviac

Letná turistická sezóna je za nami a s ňou aj priaznivejšia situácia s COVID 19. Bohužiaľ prichádzajú ťažšie časy.

Po relatívne úspešnej letnej sezóne, kedy viacero infocentier pracovalo na plné obrátky, prichádza nie príliš dobrá vyhliadka na jeseň a zimu. Všetci sme asi na jar tušili, že situáciu s COVID 19 a zároveň prichádzajúcim letom zvládneme a postupne sa vrátime do starých koľají. So vzrastajúcim počtom nakazených vírusom sa však postupne rušia takmer všetky podujatia a obmedzuje sa aj cestovanie a objavovanie nových miest.

Napriek všetkým týmto aspektom infocentrá majú svoju nezastupiteľnú úlohu. Často sa stávajú prvou zastávkou pre turistov a tí si následne môžu spraviť celkový obraz nielen o meste a regióne, ale aj o celej krajine. Infocentrá samozrejme neslúžia len zahraničným či domácim turistom. Ich zameranie je široké a často pomáhajú aj domácim obyvateľom. Prichádza však čas, kedy si vašu podporu vyžadujú viac ako predtým. 

  • Využite služby infocentier

Cestovný ruch je odvetvie, ktoré zasiahla kríza azda najviac. Nechajte si preto poradiť pri plánovaní dovolenky odborníkmi z radov infocentier. Nezabúdajme na to, že títo pracovníci sú srdciari a svoju prácu robia s láskou.

  • Kúpte si suvenír či lokálny produkt

Takouto formou viete podporiť íčko, ale aj dodávateľov, ako bonus spravíte radosť sebe, alebo vašim blízkym. Často tu totiž nájdete lokálne produkty, o ktorých sa Vám ani nesnívalo.

  • Nechajte sa posprevádzať

Viaceré infocentrá poskytujú sprievodcovské služby, tak prečo lepšie nespoznať svoje mesto či okolie s profesionálmi!

  • Nehanbite sa nechať spätnú väzbu

Páčilo sa vám v infocentre? Dozvedeli ste sa všetko čo ste chceli? Boli k Vám pracovníci milí? Tak im preukážte službu aj vy a zanechajte im spätnú väzbu cez FB, Moju firmu, či iné recenzie.

  • Overené informácie zdarma?

Aj Vám sa často stáva, že ste cez google dostali zlé a nepresné údaje? Pýtajte sa v TIC, kde vám poskytnú len overené informácie z prvej ruky.

Plagát na podporu lokálnych infocentier

 

Stiahnite si plagát a spropagujte ho aj vo vašom infocentre  

Oslovte aj svojich návštevníkov s prosbou o podporu napríklad tiež prostredníctvom tohto plagátu, umiestnite ho na na viditeľnom mieste, prípadne si ho prezdieľajte na sociálnych sieťach.

Pdf verzia na stiahnutie- Podporte svoje lokálne infocentrum-AiCES

 

Zostaňte s nami v spojení aj na Facebooku Instagrame   

                                                                                Váš tím AiCES,                                              Ing. Rastislav Hudec, člen správnej rady

Najnovšie články:

AiCES-školenia-tútorstvo-s-nami-sa-nestratite-metodicka-pomoc-infocentrum-tic