Plánujete dovolenkovať na Slovensku? NDS má pre Vás skvelé tipy na cestu

Plánujete dovolenkovať na Slovensku? NDS má pre Vás skvelé tipy na cestu

Ako možno cestovať čo najpohodlnejšie? Tu nájdete skvelé tipy od Národnej diaľničnej spoločnosti

Letná sezóna sa rozbehla a áut na hlavných cestných trasách pribúda. Ako sa pripraviť na cestu a ako si ju hlavne užiť? Aké výhody cesta autom na dovolenku prináša? Národná diaľničná spoločnosť pre Vás zostavila plán dobrých vecí, ktoré si pri ceste autom určite vychutnáte.

Jednoducho povedané, prečítajte si 10 skvelých tipov, ako si jazdu na dovolenku užiť čo najlepšie.

1. Odpočívadlá – oázy oddychu
Vydať sa na výlet, dovolenku či objavovanie krás, sa nemôže zaobísť bez zastávky na odpočívadlách. Načerpáte tu nielen palivo, ale občerstvíte sa tu kávou, tekutinami, či dobrým jedlom! Zastavte sa na chvíľku a tešte sa z výletu!

2. Na ceste sa nám nič nemôže stať
Na diaľniciach je nonstop k dispozícii Diaľničná patrola. Ak máte prepichnutú pneumatiku alebo si neviete rady s autom zavolajte bezplatnú linku 0800 100 007. Je pre vás v pohotovosti a zadarmo po celý deň!

3. Batožina na cestu
Na diaľniciach a cestách jazdíte bez kontrol nadváhy! Jediné obmedzenie vašej batožiny je objem vášho kufra. Odporúčame preto pribaliť i letný balíček na cesty, ktorý budete mať po ruke. Jeho nevyhnutnou súčasťou budú tekutiny, opaľovací krém, slnečné okuliare, drobnosť na jedlo a nezabudnite aj na svoje lieky!

Batožina na cestu 

4. Ak máte plné zuby diaľnic, odbočte
Ak sa vám dlhá cesta v aute zunuje, ujdite z diaľnice exitom a vydajte sa netušenými smermi za dobrodružstvom. Okoreníte si svoju cestu o pár zážitkov navyše!

Ak máte plné zuby diaľnic, odbočte

5. Cestujte šik
Aj móda na cesty je dôležitá. Odhoďte staré handry a zadovážte si pohodlné a zároveň trendy zvršky na cestovanie. Posilníte si sebavedomie a budete mať väčšiu radosť z cesty!

Cestujte šik!

Spoznajte vďaka tejto mape zaujímavé kultúrne a prírodné krásy nachádzajúce sa neďaleko hlavných cestných ťahov.

Všetkých 10 výborných tipov nájdete v článku Národnej diaľničnej spoločnosti.

Cestujte bezpečnejšie aj vďaka mobilnej aplikácií