#ObjavUdržateľnéSlovensko na bicykli v Nitre a okolí

#ObjavUdržateľnéSlovensko na bicykli v Nitre a okolí

Bicykel je ideálny dopravný prostriedok na spoznávanie miest i okolitej prírody. Vydajte sa objavovať Nitru. #ObjavUdržateľnéSlovensko

Spríjemnite si jeseň tipmi na potulky bicyklom po Nitre a okolí. Zastavte sa v TIC Nitra a vyzdvihnite si skladačku z recyklovaného papiera, prípadne si naplánujte výlet.

Vybrali sme pre vás niekoľko trás, ktoré nás v tejto mape najviac zaujalo, keby sme práve my mierili objavovať Nitru. Samotné mesto, Dražovský kostolík, rieka Nitra a nádherný hrad patria medzi TOP atraktivity, ktoré by sme si nenechali ujsť. Tieto trasy sú navyše vhodné aj pre rodiny s deťmi a zvládnete ich na akomkoľvek bicykli.

K Dražovskému kostolíku

Trasa štartuje pri Chrenovskom moste, je možné začať aj v mestskom parku. Cyklotrasa vedúca až do Dražoviec sa tu napája na zelenú turistickú značku priamo ku kostolíku. Spiatočná cesta vedie Párovskými lúkami popri Hideparku a Mestskom parku Sihoť.

Zaujímavosti na trase: Rieka Nitra, Dražovský kostolík, Hidepark, Mestský park Sihoť

Skladačka Na bicykli po Nitre a okolí. Zdroj: TIC Nitra

Táto trasa vám predstaví časť najkrajších dominánt mesta

Príjemná a nenáročná trasa začína pri Chrenovskom moste. Popri rieke pokračuje do Mestského parku Sihoť, odkiaľ je možné navštíviť Nitriansky hrad. Trasa ďalej vedie  nábrežím k nitrianskej Kalvárii a po cyklolávke okolo SPU späť ku Chrenovskému mostu.

Zaujímavosti na trase: Rieka Nitra, Mestský park Sihoť, Nitriansky hrad, Kalvária, SPU

Celý článok o možnostiach cykloturistiky v Nitre nájdete v tomto článku Na bicykli po Nitre a okolí. Všetky tipy kam sa vydať v Nitre a okolí vám ochotne poradia v Turistickom informačnom centre v Nitre, prípadne ich nájdete na webe www.nitra.eu.

Zdroj: TIC Nitra

Zašlite nám aj vy tipy na zaujímavé miesta a podniky do projektu #ObjavUdržateľnéSlovensko

   

                                         Váš tím AiCES,                                                                                                      Rastislav Hudec, člen správnej rady AiCES                                                                                     

Najnovšie články: