Dobrovoľníci vyčistia 7 pahorkov Nitry #ObjavUdržateľnéSlovensko

Dobrovoľníci vyčistia 7 pahorkov Nitry #ObjavUdržateľnéSlovensko

Nitra bude opäť o niečo krajšia. 7 pahorkov Nitry vyčistia dobrovoľníci.  Pripojte sa k nim aj vy už tento víkend v parku, či na hradnom kopci  #ObjavUdržateľnéSlovensko

Všetci radi žijeme v čistom a zdravom prostredí. Prebiehajúca pandémia nás naučila vrátiť sa k prírode, pozrieť sa na životné prostredie inak a naučiť sa využívať ho dlhodobo. Nitra ako mesto postavené na 7 pahorkoch, plné zelene, starodávnej aj novej histórie si určite zaslúži udržateľný spôsob života.

Mesto Nitra, Nitrianska organizácia cestovného ruchu spolu s iniciatívou Čistá Nitra spojili sily a rozhodli sa prísť s nápadom postupného čistenia 7 pahorkov Nitry. Každoročne už tradične prebieha v Nitre čistenie Zobora v spolupráci s Nitrianskym horským spolkom a na základe iniciatívy občianskeho združenia Pine Hill sa podarilo v tomto roku vyčistiť aj jeden z pahorkov – Borinu.

Čistenie hradného kopca a mestského parku

V sobotu 26. júna radi privítajú všetkých, ktorým záleží na čistote prostredia, v ktorom žijú. Ako prvý sa bude čistiť Hradný kopec a mestský park. Stretnutie účastníkov bude o 9.00 hodine na Pribinovom námestí. Záujemcovia sa samozrejme môžu pridať aj neskôr počas dňa, čistenie bude prebiehať do 16.00 hodiny. Informácie a ochranné pomôcky budú počas dňa k dispozícii pri vstupe na hrad na informáciách. Každý účastník bude mať zabezpečené aj drobné občerstvenie a sladkú odmenu.

Lokality hodné našej pozornosti

Jednotlivé vŕšky lákajú k návšteve a vytvárajú jedinečnú panorámu mesta, preto si zaslúžia pozornosť verejnosti. Konkrétne na hradnom kopci budú týždeň po čistení prebiehať slávnosti Nitra, milá Nitra… Nitrančania veria, že sa nájde čo najviac dobrovoľníkov a spolu tak budú môcť skrášliť mesto pre obyvateľov,  ale aj návštevníkov.

Viac informácii vám poskytnú v Turistickom informačnom centre Nitra

Zostaňte s nami v spojení aj na Facebooku Instagrame   

                                                                         Váš tím AiCES,                                                                                                      Rastislav Hudec, člen správnej rady AiCES

Najnovšie články: