NDS: Bezpečnostné prvky na diaľniciach sa osvedčili

NDS: Bezpečnostné prvky na diaľniciach sa osvedčili

Bezpečnostné prvky pomáhajú zvýšiť bezpečnosť premávky a ochranu zamestnancov NDS

Národná diaľničná spoločnosť už počas leta minulého roka postupne zaviedla do premávky nové bezpečnostné prvky, spomaľovacie prahy, radary, ale aj svietiace reflexné kužele  a LED sady, ktoré významnou mierou prispeli k zvýšeniu bezpečnosti na cestách. Doposiaľ od roku 2018 nebol zaznamenaný žiadny smrteľný úraz ani úraz s ťažkým zranením či postihnutím u pracovníkov NDS.

Vodiči počas minulého roka na diaľniciach a rýchlostných cestách zničili spolu 17 signalizačných vozíkov NDS a tak isto aj jedno vozidlo Diaľničnej patroly. Tieto havárie spôsobili siedmim zamestnancom NDS ľahšie úrazy.

Zvýšená bezpečnosť sa kladie aj na samotných pracovníkov pri výkone ich povolania. Zamestnanci postupne dostávajú nové, vysoko viditeľné pracovné oblečenie, spĺňajúce prísne požiadavky medzinárodnej normy. Zvýšená kvalita fluorescenčného povrchu kombinovaného s reflexným materiálom zabezpečuje väčšiu viditeľnosť v tme, ale aj počas dňa.

Pozornosť pri šoférovaní je prvoradá

Napriek novinkám a zvýšenej bezpečnosti, Národná diaľničná spoločnosť vyzýva motoristov, aby  pri jazde za volantom boli pozorní a opatrní, chránia tak nielen svoj život, ale zároveň aj život zamestnancov NDS.

Viac sa dočítate v článku na webe Národnej diaľničnej spoločnosti.

Cestujte bezpečnejšie aj vďaka mobilnej aplikácií