Liptovský Mikuláš je na rodinnú dovolenku ako stvorený

Liptovský Mikuláš je na rodinnú dovolenku ako stvorený

Srdce Liptova ponúka množstvo atrakcií pre celú rodinu  

Liptov je jedným z najnavštevovanejších regiónov Slovenska. Krásna príroda, ale aj množstvo zaujímavých atrakcií je lákadlom pre domácich i zahraničných turistov všetkých vekových kategórií. Mesto Liptovský Mikuláš je ideálnym miestom na trávenie rodinnej dovolenky, vďaka pestrej ponuke má totiž ako centrum regiónu schopnosť uspokojiť potreby všetkých členov rodiny. Nájdete tu taktiež infocentrum, ktoré stálo pri počiatkoch zrodu našej asociácie začiatkom deväťdesiatych rokov.

Mestu dominuje nádherný kostol sv. Mikuláša, ktorý má viac ako 700 rokov. Foto: IC Liptovský Mikuláš

Návštevníkov čakajú naozajstné DOBRODRUŽSTVÁ S MIKULÁŠOM. Svätý Mikuláš ich tam bude sprevádzať zaujímavým poznaním, zábavou i relaxom. Najmenším návštevníkom sa bude k tomu všetkému prihovárať detskou rečou. Turisti môžu zažiť zbojníkov, odhaliť tajomstvá prírody v najmodernejšom múzeu Slovenska, urobiť si piknik v centre v galerijnej záhrade a z vyhliadky zas vidieť kus Liptova aj vrchol Kriváň.

Okrem toho môžu rodiny s deťmi navštíviť kontaktnú ZOO, či otestovať bicykle popri rieke Váh a zdolať trať olympijských víťazov vo vodnom slalome. O zábavu sa postarajú atrakcie v akvaparku, či v laser aréne, rôzne hádanky sú zase pripravené v Rebus roome.

Pohľad na Liptovský Mikuláš z Hája- Nicovô. Foto: IC Liptovský Mikuláš

→Náš tip: Spoznávanie mesta so sprievodcom má svoje neopakovateľné čaro, ktoré Vám určite odporúčame zažiť. Najnovšie prehliadky a viac info nájdete na  Spoznajte mesto so sprievodcom

Nechajte sa posprevádzať a spoznajte mesto z inej perspektívy. Foto: IC Liptovský Mikuláš

Poznávanie v múzeu

Múzeum v Liptovskom Mikuláši priblíži návštevníkom tajomstvá jaskýň a život v nich, vzácne rastliny, živočíchy i minerály. Môžu si overiť, aký obrovský bol jaskynný medveď, otestovať, či poznajú zvieratá poľa zvukov a zblízka si pozrieť vlka, líšťa, chrobáky i motýle, či preskúmať dinosaura. Zaujmú tiež hudbu hrajúce minerály, kostra jaskynného leva i kultová praveká maska.

Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva. Foto: IC Liptovský Mikuláš

Zabaviť sa dá v Jánošíkovej mučiarni, na raftoch, v galérii Ilusia i v kontaktnej ZOO

Jánošíkova mučiareň, súdna sieň, dereš či Jánošíkova záhrada – na týchto miestach sa môžu návštevníci dozvedieť viac o najslávnejšom slovenskom zbojníkovi. V dobových kostýmoch sa môžu stať sudcom, obhajcom a dokonca samotným Jánošíkom. Práve v Liptovskom Mikuláši totiž Jánošíka pred viac ako 300 rokmi väznili, mučili, súdili a nakoniec aj obesili.

Vedeli ste, že v meste nájdete aj Jánošikovu mučiareň? Foto: IC Liptovský Mikuláš

Vodný slalom je najúspešnejší slovenský olympijský šport a práve v centre Liptova môžu milovníci vodných športov zdolať trať, kde trénujú tí najlepší.Areáli vodného slalomu sa dá splaviť umelý kanál na raftoch, zvládnu to aj rekreační športovci, ktorí vedia plávať a majú viac ako desať rokov. Do všetkého ich zasvätí inštruktor.

Vo farebnej krajine ilúzie má hlavné slovo optický klam, zrkadlá a 3D maľby, ktorých úlohou je oklamať zrak. Návštevníci sa tak môžu vznášať v priestore, dotknúť sa slona či ostať uväznení pod vodnou hladinou. Okrem zážitku si budú môcť odniesť aj nezabudnuteľné fotografie.

Návšteva kontaktnej ZOO je nezabudnuteľným zážitkom nielen pre deti. Foto: IC Liptovský Mikuláš

Kontaktná ZOO v Liptovskom Mikuláši umožní návštevníkom vojsť priamo do voliéry, nakŕmiť i pohladkať ťavu, pelikána i kenguru. Na mieste ich sprevádzajú ošetrovatelia, ktorí  o zvieratách veľa vedia a svoje znalosti radi odovzdajú ďalej. Stretnúť tam je možné až 120 druhov zvierat, ktoré sú na kontakt s ľuďmi zvyknuté.

Ak relax, tak v Tatralandii alebo v galerijnej záhrade

V najväčšom slovenskom akvaparku sa nudiť určite nikto nebude. Pre najmenších je pripravený bazén pirátov, množstvo šmýkačiek, tobogánov, vrak stroskotanej lode, či šnorchlovací bazén, kde môžu sledovať morský život. Prekvapí tiež surfovanie na morských vlnách aj keltský saunový svet.

Aktívny, ale aj pasívny oddych zažijete v aquaparku Tatralandia. Foto: IC Liptovský Mikuláš

→Náš tip: Dokonalé miesto na oddych ponúka aj záhrada v Liptovskej galérii P.M.Bohúňa, ktorá sa nachádza uprostred historického centra mesta. Je možné si v nej urobiť piknik, prečítať knihu a priamo v galérii sa dozvedieť niečo o maliarovi Petrovi Michalovi Bohúňovi – majstrovi portrétov.

Oddych v centre mesta? Prečo nie. Oddýchnite si priamo v záhrade pri galérií. Foto: IC Liptovský Mikuláš

Možností na trávenie rodinnej dovolenky je omnoho viac

Zo srdca Liptova je to len pár kilometrov k ďalším atrakciám a rôznym zábavným aktivitám. Región ponúka veľa možností na turistiku v krásnej prírode či kúpanie.

→Náš tip: Všetky potrebné informácie Vám ochotne poskytnú  skúsení pracovníci v Informačnom centre mesta Liptovský Mikuláš. Počas prázdnin si pre Vás pripravili aj prekvapenie v podobe mikulášskej čiapky. Veľa zaujímavých tipov na výlety nájdete aj na ich oficiálnej stránke.

Netradičný zážitok s lietania zažijete taktiež neďaleko Liptovského Mikuláša v Hurricane factory.

Všetci ste srdečne vítaní v Liptovskom Mikuláši!

Informačné centrum mesta Liptovský Mikuláš

Informačné centrum mesta Liptovský Mikuláš
Námestie mieru 1
031 01  Liptovský Mikuláš
Telefón:

+421 44 16 186, +421 44 552 24 18

info@mikulas.sk  

www.mikulas.travel

www.facebook.com/

GPS súradnice:
49°05´09.4´´N,

19°36´40.3´´E

                

Zostaňte s nami v spojení aj na Facebooku Instagrame   

                                                                                Váš tím AiCES,                                              Ing. Rastislav Hudec, člen správnej rady

 

Najnovšie články:

AiCES-školenia-tútorstvo-s-nami-sa-nestratite-metodicka-pomoc-infocentrum-tic