Liptovský Mikuláš ako ho nepoznáte. Navštívte 12 NAJ historického centra

Liptovský Mikuláš ako ho nepoznáte. Navštívte 12 NAJ historického centra

 

Vitajte v Liptovskom Mikuláši! 

AiCES prezentujete členské turistické informačné centrá a ich činnosť na Slovensku a pomáha tak zvýrazniť ich dôležitosť a hlavnú rolu v prezentácií Slovenska doma i v zahraničí. V ďalšom článku Vám priblížime zaujímavý produkt Informačného centra v Liptovskom Mikuláši. 

Liptovská galéria P. M. Bohúňa s Evanjelickým kostolom

Navštívte 12 NAJ historického centra Liptovského Mikuláša

Prejdite sa uličkami pôvabného historického centra k jeho 12 najväčším turistickým atraktivitám.

 

Každá atraktivita na trase je výnimočná svojimi architektonickými detailmi i príbehmi, ktoré sa k nej viažu. Po absolvovaní prehliadkovej trasy získate prehľad o turistickej ponuke Liptovského Mikuláša. Či sa následne vyberiete na prehliadku múzeí, galérií alebo sakrálnych pamiatok, určite budete nadšení.

 

Na trase Vám určite odporúčame navštíviť najstaršiu stavebnú pamiatku mesta Kostol sv. Mikuláša, ktorý bol kedysi spolu s Pongrácovskou kúriou opevnený a obohnaný vodnou priekopou.

Kostol sv. Mikuláša

Dnes v Pongrácovskej kúrii sídli Galéria Kolomana Sokola. Hneď vedľa, v Múzeu Janka Kráľa, sa dozviete najviac zaujímavostí z dejín mesta, jeho vyhľadávanými expozíciami sú Jánošíkova mučiareň a súdna sieň aj historická knižnica.

Jánošíková mučiareň

Zistíte, aké posolstvo nesie neprehliadnuteľná Fontána Metamorfózy, aj to v ktorom múzeu uprostred historického centra sa nachádza rozhľadňa. Prehliadnite si tiež dielo výstredného uhorského sochára Alojza Štróbla – sochu Naša matka, evidovanú medzi najdokonalejšie sochy sveta.

Synagóga

Nemenej zaujímavou stavbou na trase je aj synagóga či župný dom. Rodiny s deťmi by určite nemali vynechať Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva. Všetkých 12 NAJ zaujímavostí nájdete podrobne popísané priamo na oficiálnom návštevníckom webe.

 

12 NAJ atraktivít si môžete prehliadnuť aj s turistickým sprievodcom INFORMAČNÉHO CENTRA mesta Liptovský Mikuláš. Viac info nájdete tu  7xinak/12 NAJ historického centra

Mapka a brožúra k 12 NAJ na stiahnutie – 12NAJ_2019_SKweb

Neviete, kde presne hľadať to NAJ v meste? Stiahnite si turistickú aplikáciu Liptovský Mikuláš

Virtuálny sprievodca Liptovským Mikulášom vždy k dispozícii vo vašom mobile!
Nechajte sa pohodlne navigovať k TOP atraktivitám mesta Liptovský Mikuláš. Dozviete sa turistické informácie vrátane prevádzkovej doby a vstupného:
  • 12 NAJ HISTORICKÉHO CENTRA: prehľad najväčších turistických atraktivít (keď si na mobile zapnete bluetooth, budú vám prichádzať upozornenia o blízkosti jednotlivých atraktivít).
  • SAKRÁLNE PAMIATKY: história a zaujímavosti o vzácnych interiéroch Kostola sv. Mikuláša, Evanjelického kostola a synagógy prostredníctvom audiosprievodcov, fotogalérií a výstižných krátkych textov.
    Ukážka audiosprievodcu Evanjelický kostol – empora.
  • LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 7x inak:  7 tematických prehliadkových trás s turistickým sprievodcom historickým centrom.
  • LESOPARK HÁJ-NICOVÔ: kultúrno-prírodná oddychová zóna na vrchu Háj s náučnými chodníkmi VOJENSKÁ HISTÓRIA PRÍRODA A KRAJINA OKOLO NÁS (vrátane audiosprievodcov), bežecké KYSLÍKOVÉ TRASY pomenované po mikulášskych olympionikoch Petre Vlhovej a Michalovi Martikánovi.
  • DOBRODRUŽSTVÁ S MIKULÁŠOM: pestrý a zábavný program pre rodiny s deťmi.
Android
Iphone

 Všetci ste srdečne vítaní v Liptovskom Mikuláši!

Informačné centrum mesta Liptovský Mikuláš

Námestie mieru 1
031 01  Liptovský Mikuláš
Telefón:

+421 44 16 186, +421 44 552 24 18

Mail:
info@mikulas.sk  

www.mikulas.travel

www.facebook.com/

GPS súradnice:
49°05´09.4´´N,

19°36´40.3´´E