…ako naďalej spoznávať naše mesto a okolie. Zaujímavý tip zo Spišskej Novej Vsi

…ako naďalej spoznávať naše mesto a okolie. Zaujímavý tip zo Spišskej Novej Vsi

…ako naďalej spoznávať
naše mesto a okolie? Spoznajte Spišskú Novú Ves z pohodlia domova

Kolegovia z Turistického informačného centra v Spišskej Novej Vsi si počas týchto dní pripravili pre domácich, ale aj budúcich návštevníkov zaujímavý newsletter zameraný na bezpečné spoznávanie tohto mesta.

 

Webstránka Návštevník

navstevnik.spisskanovaves.eu 
Ani v dobe obmedzeného pohybu osôb a zrušených podujatí sa nemusíte prestať zaujímať o pozoruhodnosti vôkol nás. Teraz je tá správna príležitosť poprezerať si našu webovú stránku, kde nájdete informácie o historických pamiatkach, ale aj virtuálne prehliadky v ich priestoroch.
Históriu mesta tu môžete poznávať cez príbehy – rozhlasové hry.

Zobraziť viac ›

Tipy na prechádzky do prírody

Vychutnajte si prebúdzajúcu sa prírodu 
Pobyt na čerstvom vzduchu urobí dobre každému, obzvlášť teraz, keď musíme viac času tráviť doma. Ponúkame niekoľko tipov na prechádzky v blízkosti mesta.

 • Sans Souci
  Poniektorí domáci ju nazývajú aj Tisícročná kaplnka, hoci letohrádok s priľahlými budovami (palác, kúpele, knižnica, atď) dal gróf Štefan Csáky postaviť až v 18. storočí. Po požiari ostala len kaplnka a obelisk. V súčasnosti sa o celý priľahlý areál stará občianske združenie, ktorého cieľom je záchrana tohto vzácneho miesta a jeho premena na turistickú oddychovú zónu. K zrúcanine kaplnky Sans Souci vedie červeno značený turistický chodník zo Spišskej Novej Vsi.
 • Slovenský dvojkríž 
  V južnej časti mesta zvanej Pieskovec pod vrchom Rittenberg sa vypína symbol slovenskej štátnosti – Slovenský dvojkríž. Lokalita, kde sa 10-metrový dvojkríž nachádza, ponúka jedinečný pohľad na panorámu Vysokých Tatier, Slovenského raja, Levočských vrchov či pohoria Branisko. Vedie k nej zelená turistická trasa so začiatkom v centre mesta pri Radnici, pokračuje cez sídlisko Tarča a ďalej na juh.
 • Šulerloch
  Neďaleko od Slovenského dvojkríža nájdete malebnú členitú krajinku s peknými zátišiami. Nachádza sa tu záhradkárska osada, športový areál so strelnicou, ale aj kaplnka zasvätená Panne Márii Karmelskej.
 • Košiarny briežok
  Rekreačné stredisko s chatovou osadou priamo na dosah z mesta – dostanete sa tu jednoducho, od sídliska Mier poza letisko. Na rozľahlej lúke sa pri pohostinstve nachádza lezecká stena a trávnatá plocha na športové aktivity. Košiarny briežok je ideálne východisko pre turistiku do vzdialenejších cieľov – Bikšova lúka, Matka Božia, Medvedia hlava…
 • Čingov
  Je vstupnou bránou do Slovenského raja, východiskovým bodom pre mnohé turistické trasy ako napr. Sovia skala, Tomášovský výhľad, Sokolia dolina, Klauzy, Kláštorisko, Prielom Hornádu atď.

Zobraziť viac ›

Turistické informačné centrum v obmedzenom režime

od 13 marca 2020 / do odvolania
Za účelom ochrany verejného zdravia obmedzuje TIC svoju činnosť na telefonický a mailový kontakt. Z tohto dôvodu je pre verejnosť zatvorená aj kostolná veža. V prípade otázok sme tu pre Vás na tel. čísle 053 429 8293 a na emaili tic@mestosnv.sk.

Zobraziť viac ›