#4 Absolvujte medzinárodné online kurzy v oblasti CR a manažmentu pamiatok

#4 Absolvujte medzinárodné online kurzy v oblasti CR a manažmentu pamiatok

Katedra UNESCO zo švajčiarskeho Lugana Vám prináša zaujímavé online kurzy

Prednedávnom sme do emailovej schránky AiCES dostali mail, ktorý informuje o možnostiach absolvovania online bezplatých kurzov v oblasti cestovného ruchu a turistického manažmentu pamiatok UNESCO, ktoré sú zamerané na pomoc cestovnému ruchu v kríze spôsobenej pandémiou COVID-19. Jedná sa o ponuku Katedry UNESCO zo švajčiarskeho Lugana.

Kurzy sú využiteľné pre široké spektrum záujemcov – od študentov, cez manažérov a profesionálov v oblasti cestovného ruchu, vedúcich pamiatkových rezervácií UNESCO a podobne.

Ponuka kurzov je naozaj pestrá a je si z čoho vyberať.  Nájdete tam skvelé tipy a triky ako pohnúť s cestovným ruchom, ale aj množstvo webových stránok a článkov, ktorými sa môžete nechať inšpirovať pri Vašej práci. Nás najviac zaujala možnosť absolvovať kurzy zamerané na turistické destinácie vo svete a ich špecifikácie. Nájdete tu rôzne krajiny, ale aj samotné top regióny a destinácie sveta.  http://www.elearning4tourism.com/destination-elearning-courses/

Uvedený mail zverejňujeme v pôvodnom anglickom znení a vybrali sme tam pre Vás najrelevantnejšie tipy kurzov. Pod každou témou nájdete aj samotný link na online kurzy.

Vzdelávajme sa, pomôžeme tak nielen sebe, ale aj ostatným

eTourism: Communication Perspectives:
http://www.etourismmooc.ch/
An introductory course to the fascinating world of eTourism: it explores how Information and Communication Technologies do matter for tourism – both for our personal experience, and for the tourism industry at large. By the end of the course, learners will know current eTourism applications, technologies and practices; will know how to map different communication activities within the tourism sector; will know how to run a usability test and how to make usages analysis of a website or mobile app; will know how to plan, run and evaluate eTourism related activities, especially when it comes to the analysis of online reputation of a tourism destination.

Tourism Management at UNESCO World Heritages Sites (vol. 1):
https://www.fun-mooc.fr/courses/course-v1:Paris1+16008+session01/about
Among the covered topics: Concepts, Doctrines and Lists (I). 1972 Convention Concerning the Protection of the World Cultural and Natural Heritage; Concepts, Doctrines and Lists (II). 2003 Convention for the Safeguarding of the Intangible Cultural Heritage; Tourism at World Heritage Sites; Tourism and Local Communities; Site Conservation/Enhancement and Tourist Management; Tourism Interpretation on World Heritage Sites; eTourism for Heritage; Tourist Economy related to Heritage.

Tourism Management at UNESCO World Heritages Sites (vol. 2):
https://www.fun-mooc.fr/courses/course-v1:Paris1+16012+session01/about
Among the covered topics: Tourism Marketing; Site Management Systems; Behavior and Satisfaction on World Heritage Sites; Historical Memories and Tourism on World Heritage Sites; Religious Tourism; Tourism in World Heritage Cities.

We also launched several free educational resources for tourism that comprise eLearning programs, publications and educational games:

Updated list of eLearning programs about tourism destinations:
http://www.elearning4tourism.com/destination-elearning-courses/

Several publications/research outputs on eLearning in Tourism:
http://www.elearning4tourism.com/publications/

Nezabúdajte ani na našu skupinu na Facebooku-Marketing pre TIC združené v AiCES

Súvisiace články:

 

Zostaňte s nami v spojení aj na Facebooku Instagrame                                                                                                                                                               Váš tím AiCES